WO/Universitair
OPEN MASTERDAG – SYMPOSIUM – zaterdag 5 april 2025
Ontdek de mogelijkheden op ons Open Masterdag Symposium!
Ben je fysiotherapeut en wil je je verder ontwikkelen? Kom dan op zaterdag 5 april 2025
van 10:00-15:00 naar het Open Masterdag Symposium in Hierden, georganiseerd door de Berekuyl Academy samen met de Vrije Universiteit Brussel (VUB). Hier maak je kennis met onze Masteropleidingen Oncologie Fysiotherapie en Revalidatie Fysiotherapie en ontdek je welke mogelijkheden er voor jou zijn.
Waarom kiezen voor een van onze mastertrajecten?
✔ Gespecialiseerd in oncologische en revalidatiezorg – Leer hoe je patiënten met kanker of complexe revalidatievraagstukken optimaal begeleidt, van prehabilitatie tot herstel.
✔ Evidence-based en praktijkgericht – Combineer de nieuwste wetenschappelijke inzichten met direct toepasbare behandelstrategieën.
✔ Multidisciplinaire aanpak – Werk samen met specialisten in oncologie, geriatrie en revalidatie om de beste zorg op maat te bieden.
✔ Flexibel en modulair studeren – Pas de opleiding aan op jouw tempo en combineer werken en studeren moeiteloos.
✔ Toekomstgericht en erkend diploma – Word universitair geschoold fysiotherapeut en bereid je voor op de veranderende zorgvraag en de groeiende rol van gespecialiseerde fysiotherapie.
Wat kun je verwachten?
Tijdens het symposium lichten we twee unieke voorbereidingstrajecten toe:
- Lymfologie & Oncologie: Dit traject van twee jaar geeft je de kans om je te specialiseren in de zorg voor patiënten met complexe lymfoedeem- en oncologieklachten. Met de afstudeerrichting geriatrie sluit je bovendien perfect aan op de groeiende vraag naar gespecialiseerde zorg voor oudere patiënten met kanker.
- Revalidatie Fysiotherapie: Deze afstudeerrichting richt zich op revalidatie, preventie en gezond ouder worden. Hier leer je wetenschappelijke inzichten direct toe te passen en kun je je ontwikkelen tot Care Manager Revalidatie, met o.a. een belangrijke rol in het coördineren van zorg.
Waarom deelnemen?
- Doe up-to-date, evidence-based kennis op.
- Werk aan je praktijkgerichte en persoonlijke ontwikkeling.
- Volg een flexibel programma dat past bij jouw tempo.
Daarnaast hoor je alles over onze samenwerking met de onderzoeksgroep Pain in Motion en de leerstoelen Lymfologie, Oncologie en Revalidatie Fysiotherapie, die garant staan voor de kwaliteit van onze opleidingen.
Programma Open Masterdag Symposium zaterdag 5 april, op de Berekuyl academy te Hierden
10.00: ontvangst
10.30: opening & welkom door Jo Nijs en Wouter Hoelen; ‘De rode draad in de opleiding’
Met de vergrijzing, de toenemende overlevingskansen na kanker en complexe revalidatietrajecten, groeit de vraag naar gespecialiseerde fysiotherapeuten die niet alleen gericht zijn op herstel, maar ook op kwaliteit van leven, preventie en gepersonaliseerde zorg. Onze masteropleidingen combineren wetenschap, praktijk en innovatieve behandelmethoden, zodat jij de kennis en vaardigheden ontwikkelt om het verschil te maken.
10.45: Drs. Arne Wyns; ‘Epigenetica, een rol voor de Fysiotherapie binnen de revalidatie’
Fysiotherapie is veel meer dan alleen het behandelen van klachten – het heeft directe invloed op de biologische processen die herstel en gezondheid reguleren. Door de principes van epigenetica te integreren, kan de fysiotherapeut effectievere, gepersonaliseerde revalidatieprogramma’s ontwikkelen die niet alleen inspelen op de fysieke klacht, maar ook op het diepere biologische herstelmechanisme van het lichaam.
11.30: Prof. dr. Jo Nijs; De rol van pijn binnen de revalidatie
De fysiotherapeut heeft een cruciale rol in het begeleiden van patiënten met pijn, met als doel functieverlies te minimaliseren, beweging te optimaliseren en de kwaliteit van leven te verbeteren. Dit gebeurt door middel van verschillende interventies: door een combinatie van educatie, oefentherapie, gedragsverandering en een holistische aanpak helpt de fysiotherapeut patiënten om beter met pijn om te gaan en hun functionele mogelijkheden te vergroten.
12.15: Lunch; the Butler & Co
13.00: Ben Druif en Maaike Loth; ‘Multi-trauma en de rol voor de Fysiotherapie binnen de revalidatie’
Fysiotherapie bij multi-trauma gaat veel verder dan het begeleiden van een blessureherstel. De fysiotherapeut speelt een regisserende rol binnen het revalidatietraject, waarbij medische, fysieke en psychologische aspecten samenkomen. Door middel van een holistische aanpak zorgt de fysiotherapeut ervoor dat patiënten stap voor stap terugkeren naar een zo zelfstandig en functioneel mogelijk leven. Multi-trauma vraagt om multidisciplinaire zorg, maar fysiotherapie vormt hierin de rode draad die beweging, herstel en kwaliteit van leven verbindt.
13.45: drs. Vanessa Roest, alumni deelt haar ervaringen met de MSc Lymfologie & Oncologie met afstudeer richting geriatrie fysiotherapie
14.30: Informatie markt MSc met opleidingscoördinator en huidige studenten
Stel uw vragen aan onze studenten, opleidingscoördinator en professoren
15.00: afsluiting
Reserveer 5 april 2025 van 10:00-15:00 in je agenda en ontdek hoe je jezelf kunt versterken met een universitair diploma in de fysiotherapie.
Wij kijken ernaar uit je te verwelkomen!
Berekuyl academy
Molenweg 4
Hierden
We hebben accreditatie voor het symposium aangevraagd.
In onze opleidingen staat de student centraal. Als kleinschalig familiair instituut geloven wij in persoonlijke aandacht. Onze docenten bouwen een persoonlijke band op met de studenten en er zijn korte lijnen met de medewerkers van het behandelcentrum Therapeutisch Centrum de Berekuyl.
Het onderwijs wordt verzorgd door professoren, specialisten, artsen, MSc-fysiotherapeuten en wetenschappers uit eigen en aangrenzende vakgebieden. Onze bevlogen en enthousiaste docenten zijn deskundig, hebben ruime praktijkervaring, besteden graag persoonlijke aandacht aan hun studenten en hebben hart voor hun vak én voor kennisoverdracht. Hiermee waarborgen wij een academische en praktijk-gerelateerde visie op het vak.
Na het afronden van het voorbereidingstraject vervolg je de opleiding met de verkorte Master of Science aan de Vrije Universiteit van Brussel. Het verkorte Master traject aan de VUB kent drie afstudeerrichtingen: inwendige aandoeningen, neurologische revalidatie en geriatrisch revalidatie.
Een deel van de lessen vindt dan plaats in Brussel en/of zijn online te volgen (hybride). Gezien de opleiding erg flexibel is, is er ook de mogelijkheid om vanaf je eerste jaar van het voorbereidingstraject al lessen aan de VUB in groepsverband te volgen. Tijdens je Master of Science REVAKI schrijf je je Masterproef deel II, welke een uitbreiding is op je Masterproef deel I die je in het tweede jaar van het voorbereidingstraject aan de Berekuyl academy voltooid hebt.
Een impressie van de opleiding
Vragen/ Advies
Wij willen je graag goed informeren. Mocht je vragen hebben of advies willen, dan horen wij dit graag.
+31(0)341-453177
academy@deberekuyl.nl